بیانیه مشترک بسیج اساتید و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی گلپایگان

پنجشنبه 1401/02/08 - 15:40 asatid
به مناسبت روز جهانی قدس:

بیانیه مشترک بسیج اساتید و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی گلپایگان

بسیج اساتید و بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد گلپایگان به مناسبت روز جهانی قدس بیانیه مشترکی صادر کردند.

به گزارش مرکز رسانه و ارتباطات اجتماعی نهضت استادی بسیج (ناب)، در متن این بیانیه مشترک آمده است:

 

بسمه‌تعالی

آخرین جمعه ماه مبارک رمضان، یادآور یک مناسبت مهم در جهان اسلام است. این روز با اقدام و ابتکار امام خمینی (ره) در اولین سال پیروزی انقلاب اسلامی در تاریخ ۱۶ مرداد ۱۳۵۸ به‌عنوان روز جهانی قدس به ثبت رسید تا برابری و برادری مسلمانان جهان را در حمایت از مبارزات مردم فلسطین با اشغالگران صهیونیست به اثبات برساند. اقدام امام خمینی (ره) باهدف بسیج ملت‌های اسلامی در حمایت از فلسطین و ماندگاری و عدم فراموشی قضیه فلسطین در وجدان‌های بشری، به وجود آمد تا روز قدس، روز همبستگی و تجلی بیداری امت پیامبر اسلام (ص) درراه آزادی اولین قبله مسلمانان و مقابله با آسیب‌ها و خطرات صهیونیسم و استکبار جهانی باشد.

اکنون تمام بیدارگران دنیا و آزادگان جهان می‌دانند در تمام این سال‌هایی که قدس و کشور فلسطین در اشغال و اسارت رژیم صهیونیستی قرار داشته، این رژیم نامشروع و جعلی انواع جنایات جنگی، حقوق بشری و تبعیض نژادی را با حمایت قدرت‌های بزرگ، به‌ویژه ایالات‌متحده آمریکا علیه مردم فلسطین مرتکب شده و کارنامه سیاهی از خود در نقض حقوق بشر به‌جای گذاشته است. شهر بیت‌المقدس به‌عنوان بخشی از سرزمین فلسطین از آغاز اشغال این سرزمین از دستبرد صهیونیست‌های غاصب به آثار اسلامی، تاریخی و هویتی خود در امان نمانده و در چارچوب سیاست یهودی‌سازی آن، روزبه‌روز اماکن و محلات قدیمی و اسلامی این شهر ویران‌شده و ساکنین آن آواره شده و مهاجران صهیونیست بیشتری در این شهر مقدس اسکان گرفته‌اند.

ازاین‌رو ما در شرایطی روز قدس را گرامی می‌داریم که شهادت سرداران ازجمله شهادت چهره بین‌المللی و حامی مقاومت، سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، ضرورت مبارزه با توطئه خبیثانه سردمداران آمریکایی و صهیونیستی در طراحی و ارائه طرح ننگین معامله قرن و تلاش رژیم اشغالگر قدس در غصب اراضی بیشتری از سرزمین فلسطین، مسئولیت بیشتری بر دوش همه آزادگان و ملت‌ها و دولت‌های حق‌طلب قرار می‌دهد و بر همین اساس تأکید می‌کنیم که امروز فلسطین با سه مسئله اساسی مواجه است: جنایات کم‌نظیر اسرائیل، استقامت صبورانه مردم فلسطین، سکوت و انفعال مجامع بین‌المللی و برخی دولت‌های غربی و اسلامی.

دانشگاه آزاد اسلامی واحد گلپایگان با تأکید بر تداوم سیاست جمهوری اسلامی ایران در حمایت از مبارزات رهایی‌بخش مردم فلسطین و مقابله با اشغالگران غاصب و جنایتکار، تمامی ملت‌های جهان، به‌ویژه ملت شریف، مقاوم و حق‌طلب ایران را به شرکت در برنامه‌های گرامیداشت روز جهانی قدس فرامی‌خواند و از همه ملت‌های مسلمان و آزادیخواه جهان می‌خواهد تا با اعمال فشار بر دولت‌ها و نهادهای رسمی بین‌المللی، آن‌ها را به انجام‌وظیفه قانونی خود در حمایت از حقوق مردم فلسطین، پایان اشغالگری، توقف جنایات وحشیانه صهیونیست‌ها و اقدامات تجاوزکارانه و تنش‌آفرین آن‌ها در منطقه، وادار کرده و شعله مقاومت و جهاد را روشن نگاه‌دارند تا صدای حق و عدالتی که خواستار عدم چشم‌پوشی از فلسطین است تا آزادی این سرزمین مقدس ماندگار بماند.

 

25 رمضان‌المبارک 1443- 7 اردیبهشت 1401

 

 

منبع: دفتر رسانه و ارتباطات اجتماعی نهضت استادی بسیج اصفهان

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید.

پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)